معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران: موزه های دفاع مقدس وسیله اند نه هدف

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران:
موزه های دفاع مقدس وسیله اند نه هدف

موزه های دفاع مقدس یک وسیله اند نه یک هدف ؛ وسیله ای که آنچه که محتوای ارزشمندی بوده است را بتوانند به بهترین ادبیات و هنر ها جلوه دهند و طیف های مختلف از آن بهره مند شود.

علیرضا جاوید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در آیین اختتامیه همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس که در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی  و دفاع مقدس برگزار شد با بیان مطلب فوق افزود: بخشی از مخاطبان موزه های دفاع مقدس عزیزان ایثار گر ، خانواده های شهدا، رزمندگان ، جانبازان ، بسیجیان و کسانی هستند که حضورشان ارزشمند و مغتنم است اما صرفاً نباید به حضور این عزیزان اکتفا کرد چرا که فرهنگ پایداری عمومی است که همه طیف ها را به خود جذب کرد و زمینه پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را فراهم کرد.

وی ادامه داد: در موضوع موزه های دفاع مقدس هم باید به این مسئله توجه شود تا طیف های مختلف و حتی طیف هایی که منتقدند یا پیوند های کمرنگ تری داشته یا حتی پیوندی با این موضوع ندارند از آن بهره مند شوند.

جاوید اظهار داشت: جذابیت باید یکی از مختصات موزه های دفاع مقدس باشد و تلفیق عنصر جذابیت با فرهنگ و جلوه های غالب متعهدانه و با کیفیت در موزه های دفاع مقدس می تواند طیف های انبوه تری از مخاطبان را جذب کند.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: ما در شاخصه های سنتی معماری ایرانی و اسلامی شاخص هایی داریم که می تواند به عنوان یک مبنا در طراحی موزه های دفاع مقدس مورد استفاده قرار گیرد و این همایش می تواند زمینه ساز یک بازنگری و نگاه مطلوب تر در این موضوع باشد.

وی بیان داشت : این همایش یک شروع است نه پایان . شروعی برای یک مسیر بی انتها که می تواند با لطف پرودگار و عزم عزیزان و متولیان کامل تر ، رو به رشد تر و مطلوب تر باشد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به شهدای مدافع حرم تصریح کرد: شهدای مدافع حرم با ترکیبی از جوانان و با تجربه ها می آیند و می روند تا ثابت کنند که زمان و مکان تاثیری در امتداد راه اصیل اسلام و انقلاب ندارد و همواره پرچم وحدانیت و انقلاب اسلامی پایدار خواهد بود.

در پایان مراسم از ۹ مقاله برتر و خانواده  شهید مدافع حرم افغانی که پایان نامه شهدایشان با موضوع معماری موزه های دفاع مقدس بود و خانواده سه شهید مدافع حرم ایرانی که شهدایشان در حوزه های مرتبط با معماری تحصیل کرده بودند تقدیر شد.

باغ موزع دفاع مقدس مرکز همایش ها

نوشته های مرتبط

ارسال یک دیدگاه

شما برای وارد شوید. ارسال دیدگاه باید